Kategorie

Vademecum prawne geodety 2010

Vademecum prawne geodety 2010

Vademecum Prawne Geodety 2010
mgr Adrianna Sikora
Wydawnictwo: Gall
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 1034
Oprawa: twarda
Format: B5
Waga: 1.8 kg
ISBN: 978-83-60968-09-3
Cena detaliczna: 140 zł

Więcej szczegółów


95,00 zł brutto

20 inne produkty z tej samej kategorii:

"Vademecum prawne geodety" to podstawowe źródło wiedzy geodezyjno-prawnej dla każdego geodety. W miesiącu wrześniu ukazało się już piąte wydanie tej publikacji. W stosunku do poprzednich edycji z lat 2002-2009 nowe vademecum 2010 zostało zaktualizowane i uzupełnione o wszystkie zmiany tekstów aktów prawnych.
W stosunku do ostatniego wydania zmianie uległo około 70% objętości książki. Szerszym zmianom uległy zwłaszcza zamieszczone w publikacji ustawy. Oprócz dotychczasowej zawartości, w nowej edycji znajdą Państwo m.in. ujednoliconą treść ustaw:
– ustawa o infrastrukturze informacji przestrzennej,
– ustawa o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych,
oraz zmienione rozporządzenia:
– rozporządzenie MSWiA w sprawie materiałów geodezyjnych i kartograficznych oznaczanych klauzulą „poufne”,
– rozporządzenie MSWiA w sprawie rodzajów prac geodezyjnych i kartograficznych mających znaczenie dla obronności i bezpieczeństwa państwa oraz współdziałania Służby Geodezyjnej i Kartograficznej z jednostką organizacyjną Sztabu Generalnego Wojska Polskiego właściwą w sprawach geodezji i kartografii,
– rozporządzenie MRiRW w sprawie warunków i trybu dokonywania zamiany nieruchomości.


Pierwsza część Vademecum zawiera zestawienie przepisów prawnych, w formie wykazu tematycznego. Wszystkie akty w ramach swoich kategorii zostały ułożone alfabetycznie, co bardzo ułatwia wyszukiwanie. W zestawieniu znalazły się również aktualne informacje dotyczące przepisów technicznych, w ramach których uwzględniono rzadko poruszaną tematykę specyfikacji technicznych.

Druga część to obszerny zbiór ustaw i aktów wykonawczych z zakresu problemów ogólnie i bezpośrednio związanych z geodezją. W tej części znajdują się przepisy z zakresu prawa administracyjnego, służby geodezyjnej i kartograficznej, ewidencji gruntów i budynków, sieci uzbrojenia terenu, przepisów technicznych, prawa cywilnego (prawo rzeczowe, wybrane aspekty z zakresu zobowiązań), gospodarki nieruchomościami, scalania i wymiany gruntów, planowania i zagospodarowania przestrzennego, ochrony gruntów, dróg publicznych, prawa wodnego, górnictwa, ochrony informacji niejawnych i zamówień publicznych.

Przy opracowaniu publikacji wzięte zostały pod uwagę pytania obowiązujące na egzaminach na uprawnienia geodezyjne opublikowane na internetowej stronie Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii.Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

TU JESTEŚMY


Księgarnie internetowe - katalog

Google Plus

Allegro

 Internetowa Baza Firm Business Navigator