Kategorie

Uprawnienia zawodowe w geodezji i kartografii zakres 1 i 2

Uprawnienia zawodowe w geodezji i kartografii zakres 1 i 2

Uprawnienia zawodowe w geodezji i kartografii.
Zakres 1 i 2. Wybrane zagadnienia.
prof. Ryszard Hycner, dr Paweł Hanus
Wydawnictwo: Gall
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 416
Oprawa: twarda
Format: B5
Waga: 0.84 kg
ISBN: 978-83-60968-08-6
Cena detaliczna: 93 zł

Więcej szczegółów

20 inne produkty z tej samej kategorii:

Jest to już szóste wydanie tej popularnej wśród geodetów publikacji! Każde kolejne wydanie jest: uaktualniane, poprawiane i poszerzane. Opracowany przez prof. Ryszarda Hycnera i dr Pawła Hanusa podręcznik wychodzi naprzeciw tym osobom, które pragną zdobyć uprawnienia zawodowe w zakresie 1 i 2.

Celem opracowania jest przede wszystkim dostarczenie Czytelnikowi swoistego kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej, przydatnego wprost dla potrzeb zdobycia uprawnień, a także służenie radą w konkretnych problemach i wątpliwościach natury geodezyjno-prawnej. Niniejszy podręcznik jest także połączeniem nurtu teoretycznego i praktycznego zagadnień prawnych i organizacyjnych w dziedzinie geodezji i kartografii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb uprawnień zawodowych.

Autorzy podzielili publikację na dwie części. W części I przedstawili problematykę wybranych przepisów prawnych i technologicznych, podając wybrane akty normatywne wraz z krótkim ich omówieniem. Część II służy do samodzielnego sprawdzenia nabytej wiedzy, przedstawiono tu bowiem kilkaset pytań wraz z odpowiedziami i źródłem ich pochodzenia. W kształceniu jest to jeden z lepszych sposobów uczenia, gdyż uczący się ma możliwość nie tylko przyswajania wiedzy, ale także oswajania się z formą pytań i odpowiedzi.

Większość pytań zawartych w podręczniku tak jak w poprzednich wydaniach pochodzi od autorów podręcznika. W tym wydaniu część II podręcznika, w stosunku do poprzedniego wydania, jest uzupełniona o zagadnienia, które stanowiły przedmiot egzaminu na uprawnienia w ciągu ostatnich dwóch lat (od 2007 do 2009 r.) zarówno w części testowej, jak też szczegółowej (problemowej). Tak więc zostały przedstawione wybrane zestawy testów zastosowane na sprawdzianach, wraz z prawidłowymi odpowiedziami na pytania. Zostały także przedstawione wybrane pytania problemowe (bez odpowiedzi), choć tylko w celu ogólnego zorientowania Czytelnika w potencjalnych wymaganiach i charakterze pytań stosowanych przez komisję egzaminacyjną.

Zakres materiału zarówno pierwszej, jak też i drugiej części obejmuje przede wszystkim problematykę obowiązującą dla zdobycia uprawnień z zakresu 1 i 2, to znaczy dla pomiarów sytuacyjno-wysokościowych, realizacyjnych i inwentaryzacyjnych i odpowiednio dla rozgraniczeń i podziałów nieruchomości oraz sporządzania dokumentacji geodezyjnej dla celów prawnych. W nowym wydaniu Autorzy zamieścili dodatkowo Kodeks Etyki Zawodowej Geodety.

Niniejsza publikacja jest niezbędna wszystkim geodetom, którzy zdobywszy odpowiednią praktykę pragną zdobyć uprawnienia państwowe do samodzielnego wykonywania funkcji w zakresie geodezji i kartografii oraz studentom studiów geodezyjnych.Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

TU JESTEŚMY


Księgarnie internetowe - katalog

Google Plus

Allegro

 Internetowa Baza Firm Business Navigator