Kategorie

Wydatki strukturalne. Klasyfikacja, ewidencja, sprawozdawczość

Wydatki strukturalne. Klasyfikacja, ewidencja, sprawozdawczość

Wydatki strukturalne. Klasyfikacja, ewidencja, sprawozdawczość.
Piotr Wieczorek
Wydawnictwo: C.H. BECK
Rok wydania: 2010
Liczba stron: 228
Oprawa: miękka
Wymiary: 165x235 mm
ISBN: 978-83-255-2050-2
Waga: 0.41 kg

Cena detaliczna: 99.00 zł

 

Więcej szczegółów


75,00 zł brutto

8 inne produkty z tej samej kategorii:

Wydatki strukturalne budzą wiele wątpliwości zarówno u pracowników odpowiedzialnych za ich klasyfikowanie, jak i u pracowników księgowości oraz samych kontrolujących prawidłowość ujęcia wydatków w odpowiednich kodach klasyfikacji wydatków strukturalnych. Można powiedzieć, że "interpretacja goni interpretację".

Delem tej książki jest wskazanie zasad prawidłowego klasyfikowania i prowadzenia ewidencji wydatków strukturalnych oraz sporządzania rocznych sprawozdań Rb-WSa i Rb-WSb. W książce tej wyjaśnimy, kiedy planowany wydatek stanie się wydatkiem strukturalnym oraz jakie zapisy powinny się znaliźć w statucie, planie finansowym i polityce rachunkowości, aby można było prawidłowo sporządzić roczne sprawozdania Rs-WSa i Rb-WSb oraz uchronić się przed zarzutem błędnego ujęcia w klasyfikacji. W interpretacji zawiłych przepisów pomogą również szczegółowe odpowiedzi na 54 praktyczne i najcześciej zadawane pytania z zakresu wydatków strukturalnych. 

Dotyczą one np. wydatków ponoszonych na:

•szkolenia, studia podyplomowe,
•podręczniki, czasopisma, książki,
•remonty, budowę windy dla osób niepełnosprawnych,
•wynagrodzenia konsultantów, pracowników zatrudnionych na podstawie umowy zlecenia czy wynagrodzenia subsydiowane przy pracach inwentaryzacyjnych,
•zakup materiałów biurowych, samochodu czy też gruntów.
 

Książka opisuje i uwzględnia zmiany wprowadzone nowym rozporządzeniem w sprawie szczegółowej klasyfikacji wydatków strukturalnych (Dz.U. Nr 44, poz. 255) i wyjaśnia jak sporządzić roczne sprawozdania Rb_WSa i Rb-WSb za 2010r.

 Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

TU JESTEŚMY


Księgarnie internetowe - katalog

Google Plus

Allegro

 Internetowa Baza Firm Business Navigator