Kategorie

Wielka księga wynalazków.

Wielka księga wynalazków.

WIELKA KSIĘGA WYNALAZKÓW
Thomas J. Craughwell
Wydawca: Bellona
Rok wydania : 2010
ISBN: 978-83-11-11868-3
EAN 9788311118683
Tłumaczenie: Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik
528 stron
format 185x230 mm
oprawa miękka
Waga: 0.96 kg

Cena detaliczna: 99.00 zł

Więcej szczegółów


90,00 zł brutto

3 inne produkty z tej samej kategorii:

 

Od zarania dziejów człowiek, jako istota rozumna zdolna do posługiwania się narzędziami i myślenia abstrakcyjnego, starał się ułatwiać sobie życie.

Nasi przodkowie, zbieracze i myśliwi, przy świetle ognisk, obrabiali kamień, drewno i kości upolowanych zwierząt konstruując nowe, bardziej przydatne i skuteczne narzędzia. W późniejszym okresie, już jako rolnicy opracowywali metody mające na celu uzyskanie lepszych plonów, gromadzenie i przechowywanie zapasów żywności, pozyskiwanie materiałów do szycia ubrań, ogrzewanie swoich domostw.

Społeczeństwo rozwijało się, a wraz z nim zapotrzebowanie na nowe produkty i narzędzia, czyli wynalazki. Niektóre wynalazki, opracowane w pocie czoła lub też będące dziełem przypadku, często stanowią punkt zwrotny w historii ludzkości, są tak ważne, że rozpoczynają nową erę dla całego społeczeństwa, inne pozostają niezauważone i odchodzą w zapomnienie.


W książce tej, czytelnik znajdzie te wynalazki, które przeszły do historii, jako wielkie osiągnięcia ludzkości. Poznamy również okoliczności, w których doszło do ich powstania.

 Koszyk

Brak produktów

0,00 zł Dostawa
0,00 zł Suma

Realizuj zamówienie

TU JESTEŚMY


Księgarnie internetowe - katalog

Google Plus

Allegro

 Internetowa Baza Firm Business Navigator